Årsberetning Tromsø og Omegn Trekkhundklubb 2022-2023 

Publisert av Tore Figenschau den

Styre

Leder: Tommy Theodorsen 

Nestleder: Helga Ringbakken 

Kasserer: Renate Strugstad Paulsen 

Aktivitetsansvarlig: Ida-Helene Sivertsen 

Sekretær: Karianne Koi 

Medlems og webansvarlig: Tore Figenschau 

Medlemstall: Per dags dato er det 97 betalende medlemmer. 

Løp 

Finnmarksløpet: 

600 km: Torkil Hansen, Renate Strugstad Paulsen, Ingvild Østli Johansen. 

1200km: Helga Ringbakken fulførte, Tove Sørensen, Quentin Crahay deltok. 

Junior: Sara Othelie Nyheim Lambela.

Bergebyløpet: 

BL 240 – 8-spann: Ida-Helene Sivertsen

BL 240 – Inntil 16-spann: Helga Ringbakken

Femundløpet: 

450 km: Ingvild Østli Johansen

Herringen trail:

Slede 8-spann 50 km kl. A: Ida-Helene Sivertsen

Slede 4-spann 25 km kl. RNB1: Terje Aune

Goldrush:

Gold Rush Run 501: Helga Ringbakken, Torkil Hansen, Tove Sørensen.

Pasvik Trail: 

8-spann: Raymond Hofsøy, Lena Aarekol fulførte, Sigumund Pedersen deltok. 

Tobacco Trail: 

Ingen deltakere fra klubben. 

Troms Quest:

12-spann: Helga Ringbakken, Quentin Crahay, Renate Strugstad Paulsen, Madeleine Hanssen.

8-spann: Marcus Kvien, Geir Westvig , Trym Myrmel. 

Junior: Sara Othelie Nyheim Lambela.

6-mila: Tomas Nyheim Lambela, Ida-Helene Sivertsen, Viljar Larsen, Line Wanvik, Sigmund Pedersen, Ida Wiik. 

Beaskadas:

9 – 14-spann: Torkil Hansen, Tove Sørensen

8-spann: Ben Marsden, Madeleine Hanssen, Ida-Helene Sivertsen.

Håper jeg fikk med alle som har kjørt løp! 

Høstsamling 

Høstsamling ble arrangert den 16.-18. september i området til Espen Prestbakmo på Alapmoen. Helgen besto av flotte treningsmuligheter, sosialt samvær, god mat og faglig innhold. Etter den tradisjonelle middagen på tunet til Offtrack Experience på lørdag ble det avholdt et medlemsmøte om Troms Quest 2023, der de som var interesserte kunne engasjere seg til å bidra til løpet. Det ble et konstruktivt møte hvor det ble tegnet en arbeidsgruppe som skulle samarbeide frem til og med gjennomføringa av løpet i januar 2023. I løpet av kvelden var det et foredrag med klubbens egen, Tom Frode Johansen. Han har kjørt Finnmarksløpet 21 ganger, og i 2022 kom han på pallen som nummer tre. I 2016 fullførte han Yukon Quest, hvor han ble Rookie of the Year. I 2020 fullførte han Iditarod. Han delte litt om opplevelsene sine som hundekjører. Det ble et flott foredrag som bidro til kunnskapsdeling internt i klubben. 

Det ble en veldig trivelig trekkhundsamling der vi fikk se alt fra store til små hundespann, og hundekjørere fra både nært og fjernt. 

Troms Quest 

Troms Quest ble gjennomført fredag 20. januar og lørdag 21. januar, med start fra Råvatn skytterhus. 12-spann, 8-spann og junior klassene hadde oppstart fredag kl. 20:00. På lørdag ble 6-mila og 20km klassene gjennomført med oppstart kl 09:00. Det var totalt 33 deltakere som gjennomførte løpet fordelt på de ulike klassene. Rennleder Magnus Davidsen skriver på løpets hjemmeside «Det var flott å se mange flotte spann både inn og ut fra sjekkpunkt, og ikke minst inn til mål. Jeg synes alle fortjener skryt for flott disponering av spann på harde og raske spor. Troms Quest-løypa er stedvis teknisk. I år var den nok ekstra utfordrende på grunn av lite snø.»

Vi er svært takknemlige for innsatsen alle de frivillige legger ned, uten de ville ikke dette vært mulig. Folkehøgskolen 69 grader nord stiller, som alltid, opp med en frisk gjeng fulle av pågangsmot. Vi setter også pris på alle i bygda som står på døgnet rundt, og vil takke alle de som fyrte bål og heiet kjørerne frem.

Styremøter 

05/09-22: Planlegge høstsamling 

06/09-22: Planlegge høstsamling

10/05-23: Planlegge årsmøte

25/05-23: Planlegge årsmøte

01/06-23: Gjennomføre årsmøte 2022/2023

Skrevet av Karianne Koi